34-340 Jeleśnia, Rynek 11

Akcja „Ratujmy pszczoły”

Pszczoły – nasz skarb!
Mieszkańcy Gminy Jeleśnia mogli w ramach akcji „Ratujmy pszczoły” oddać w punkcie PSZOK elektrośmieci i otrzymać sadzonki Lipy.
NASZA SZKOŁA TO ZROBIŁA!
🐝🐝🐝🐝🐝🐝🐝🐝🐝🐝🐝🐝🐝🐝🐝🐝🐝🐝🐝🐝🐝🐝🐝🐝🐝🐝🐝🐝🐝🐝🐝🐝🐝🐝🐝🐝🐝🐝
Dlaczego Lipy? Lipy to drzewa miododajne dają pszczołom nektar, ale także stają się często siedliskiem mszyc, a zatem i sprzyjają powstawaniu spadzi. Możemy więc uzyskać podwójny efekt korzystny dla pszczół. Podczas sprzyjającego sezonu pszczoły będą mieć obfite źródło pokarmu zarówno z kwiatów jak
i mszyc.
🌿🌿🌿🌿🌿🌿🌿🌿🌿🌿🌿🌿🌿🌿🌿🌿🌿🌿🌿🌿🌿🌿🌿🌿🌿🌿🌿🌿🌿🌿🌿🌿🌿🌿🌿🌿🌿🌿
Sadzenie drzewek i ochrona pszczół to ważne działania, które wpływają na zachowanie równowagi w przyrodzie. Pszczoły odgrywają kluczową rolę w zapylaniu roślin, co ma wpływ na nasze życie i środowisko.