34-340 Jeleśnia, Rynek 11

Bożonarodzeniowy Konkurs Plastyczny w MCK w Żywcu

W dniu 11 grudnia br. w Miejskim Centrum Kultury w Żywcu Wydział Kultury Starostwa Powiatowego w Żywcu zorganizował warsztaty – konkurs plastyczny o tematyce świątecznej.

Jego celem było rozwijanie i poszerzanie wśród dzieci i młodzieży zainteresowań plastycznych, zachowanie tradycji bożonarodzeniowych oraz pozyskanie oryginalnych prac.

Uczniowie najpierw wysłuchali krótkiego wykładu na temat zwyczajów i obrzędów świątecznych, a następnie pod okiem instruktorów samodzielnie wykonali prace konkursowe. Temat prac związany był ze świętami Bożego Narodzenia ze szczególnym ukierunkowaniem na zwyczaje i obrzędy towarzyszące świętom na Żywiecczyźnie, zainteresowanie rodzimą tradycją, a zwłaszcza podzielenie się z innymi tradycją kultywowaną w rodzinnym domu.

W konkursie wzięły udział uczennice z klasy V – Magdalena Smolicka i Amelia Weinkauf oraz VI – Julia Góra i Julia Kuźma.