34-340 Jeleśnia, Rynek 11

Jak zdobywać góry?

Jak zdobywać góry?

Uczniowie klasy I na wcześniejszych zajęciach poznali jak zdrowo się odżywiać, więc przyszedł czas na poznanie zdrowego trybu życia jaką może być pasja pokonywania szczytów górskich.

Nawiązując do wycieczki na Grojec, gdzie dzieci miały nawiązkę pokonywania „szczytów górskich” wspólnie z Panią Beatą Gołek – Kasprzak z RR klasy zorganizowane zostało spotkanie z alpinistą Pawłem Jeruzalskim. Zaproszony Gość przygotował film ukazujący piękno i niebezpieczeństwo gór który dzieci obejrzały z zachwytem i słuchały z pasją przekazywanych, ciekawych objaśnień. Miały też możliwość dotknąć i ubrać sprzęt potrzebny do wspinaczki. Dowiedziały się również jak należy zachowywać się i ubierać idąc w góry, aby zawsze bezpiecznie z nich wracać. Będziemy kontynuować już znane i poznawać nowe pomysły na rozbudzenie u dzieci chęci zamiany siedzenia przed komputerem na zdrowy tryb życia.