Klasy siódme we Wrocławiu

W dniach 6-7 czerwca klasy siódme zwiedzały stolicę Dolnego Śląska – Wrocław.

Wycieczka została dofinansowana w ramach projektu „Poznaj Polskę”.

Celem wyjazdu było

• zapoznanie z kulturą i zbytkami Wrocławia.

• Zapoznanie z osiągnięciami polskiej nauki – zwiedzanie Hydropolis.

• Poznanie ekosystemów związanych ze środowiskiem afrykańskim – zwiedzanie wrocławskiego ZOO i Afrykarium.

Zwiedziliśmy:

• Stare Miasto- zespół historycznego centrumm.in. Ostrów Tumski, Katedrę -wewnątrz, Stare Jatki,  późnogotycki Ratusz. Wszyscy cieszyli się z każdego napotkanego krasnala. Wszystkim chodziło o odnalezienie   jak największej liczby niewielkich rzeźb krasnali. Na rynku wrocławskim uczniowie wzięli udział w grze miejskiej, podczas której sprawdzili, ile zapamiętali z opowieści pana przewodnika.

• Muzeum Narodowe, gdzie odbyli spotkanie ze sztuką, która była  znana uczniom z lekcji historii lub jęz. polskiego.

• Panoramę Racławickąktóra zrobiła na wszystkich ogromne wrażenie.

• Wystawę  w Centrum Edukacji Ekologicznej Hydropolis.

• Obok Hali Stulecia mieliśmy okazję zobaczyć przy dźwiękach muzyki  pokaz fontanny multimedialnej „Na Pergoli”

• Wrocławskie ZOO z fantastycznym  Afrykarium.

Wycieczka przyniosła uczniom dużo radości, rozwinęła wiedzę, a wielu umożliwiła przebywanie w miejscach, które do tej pory znali tylko „ze słyszenia”.