Szanowni Państwo,

Za nami pierwszy trudny tydzień funkcjonowania zdalnego nauczania. Bardzo dziękuję Państwu, za Państwa zaangażowanie i  troskę  o to, aby dzieci, mimo zamknięcia szkół utrzymały kontakt z nauczycielami i uczyły się. Wiem, jak trudne było to dla rodziców, którzy poza zwykłymi obowiązkami, dużo czasu poświęcali na wsparcie swoich dzieci w nauce.

Dziś już wiemy, że szkoły będą zamknięte co najmniej do 10 kwietnia. W związku z tym, intensywnie pracujemy nad dostosowaniem metod i form zdalnego nauczania do potrzeb naszych uczniów. Zależy nam, aby zorganizować funkcjonowanie zdalnego nauczania tak, aby było ono przejrzyste i dostępne dla wszystkich uczniów.

W najbliższym czasie, po opracowaniu przez Szkołę nowych rozwiązań dotyczących zdalnego nauczania,  otrzymają Państwo szczegółowe informacje o tym  jak przesyłane będzie się ono odbywało i w jaki sposób uczniowie będą oceniani.

Dokładamy wszelkich starań, aby każdy uczeń naszej Szkoły, mimo zawieszenia zajęć, nadal uczył się, rozwijał i pozostawał w kontakcie z nauczycielami. Zdajemy sobie sprawę z bardzo zróżnicowanych możliwości zdalnej pracy, staramy się nie zasypywać uczniów nadmierną liczbą zadań do realizacji, a jednocześnie dbać o to, aby był to czas odpowiedzialnie wykorzystany na naukę.  Będziemy więc wybierać takie rozwiązania, które uwzględnią potrzeby naszych uczniów.

Dziękuję Państwu za wiele ciepłych słów, które przekazali Państwo mnie i nauczycielom. Pozostajemy z Państwem w stałym kontakcie.

Życzę wszystkim Państwu i Państwa Bliskim dużo zdrowia!

Małgorzata Falisz

Dyrektor Zespołu Szkół nr 1 w Jeleśni