34-340 Jeleśnia, Rynek 11

Laboratoria Przyszłości- Klocki Lego

Klasa 4 bardzo entuzjastycznie podeszła do tematu budowania konstrukcji z Klocków Lego, które szkoła otrzymała w ramach programu Laboratorium Przyszłości . Celem zajęć było skonstruowanie ciekawych budowli a potem ich opisanie. Umiejętność okazała się dla uczniów bardzo prosta. Pracując w grupach opracowali taktykę współpracy. Jedni szukali klocków, inni składali elementy. Całość była zgodna z instrukcja producenta. Dzieci eksperymentowały i budowały z ogromnym zapałem, wykazały się niesamowitą fantazją i wyobraźnią. Laboratoria Przyszłości to doskonałe połączenie edukacji i świetnej zabawy. Zabawa klockami rozwija zdolności pamięciowe i kreatywne, a także pogłębia umiejętność koncentracji uwagi. Nauka przez zabawę, tworzenie, budowanie, kreowanie rozwija wyobraźnię przestrzenną, zdolności twórcze, matematyczne, zdolności logiczne myślenia i dlatego warto powtarzać takie lekcje. Dzieci były bardzo zadowolone z formy zajęć.