Laboratorium przyszłości

🧪🧫🧬🔬🔭📡💉🩸💊🩹🩺⚖🦯🔗🔧🪛
Uczniowie klasy VII na lekcji chemii korzystali z pomocy dydaktycznych, które szkoła pozyskała w programie „Laboratorium przyszłości”.
Temat lekcji to elektrolity i nieelektrolity. Młodzi chemicy mieli za zadanie utworzyć prosty obwód elektryczny i zbadać kilka substancji, które przewodzą prąd elektryczny, a które nie. Dzięki temu zapamiętają, że elektrolitami, które są nam bardzo potrzebne do prawidłowego funkcjonowania organizmu są substancje, które przewodzą prąd elektryczny.
W dalszej części lekcji badano odczyn różnych substancji, które używamy na co dzień w domu. Uczniowie zapamiętają, że barwa od pomarańczowej do czerwonej oznacza odczyn kwasowy a od zielonej do niebieskiej odczyn zasadowy. Kolor żółty to odczyn obojętny. Badano odczyny papierkiem wskaźnikowym a także preparatem w płynie.
Na długo w głowach uczniów zostaną wiadomości poznane przez doświadczenia.