34-340 Jeleśnia, Rynek 11

„Mieszkam w Beskidach”

W XXIX EDYCJI  MIĘDZYNARODOWRGO KONKURSU PLASTYCZNEGO

MIESZKAM W BESKIDACH”, którego organizatorem był Gminny Ośrodek Kultury w Świnnej k/Żywca uczestniczyły uczennice naszej szkoły.

Celem Międzynarodowego Konkursu Plastycznego „Mieszkam  w Beskidach” było rozbudzanie i poszerzanie wśród dzieci, młodzieży i osób dorosłych szeroko rozumianych zainteresowań plastycznych, ze szczególnym ukierunkowaniem na poznanie folkloru i sztuki ludowej. Ideą konkursu jest również zwrócenie uwagi jego uczestnikom na otaczające nas piękno krajobrazu beskidzkiego i przemiany jakie w nim zachodzą. Mała Beskidzka Ojczyzna, jej życie codzienne, obraz teraźniejszy i miniony to główna inspiracja jaką organizatorzy proponowali uczestnikom konkursu w tworzeniu ich prac.

Tematyka prac była związana z jak najszerzej rozumianym terminem Beskidy.

Rodzaje technik stosowanych w konkursie; rysunek, szkic, akwarela, korzenioplastyka, rzeźba, makieta, malarstwo na szkle, bibułkarstwo, makrama, linoryt, fotografia, grafika komputerowa, filmy video, kolaż, poezja, relacje z wycieczek, opowiadania itd.itp.

W konkursie tym uczniowie zostali wyróżnieni następująco według kategorii wiekowych ; do 6 lat, 7- 9 lat, 10-12 lat ,13 -15 lat, 16-18 lat, powyżej 18 lat.

I miejsce zajęła Amelia Weinkauf uczennica klasy VIIb 

II miejsce Milena Krzyżowska uczennica klasy VIIa.

GRATULUJEMY !!!!!!