34-340 Jeleśnia, Rynek 11

Narodowe Święto Niepodległości

W burzliwej historii naszej Ojczyzny było wiele upadków i wzlotów. Jednak dzień 11 listopada 1918 roku na trwałe zapisał się w umysłach wielu pokoleń Polaków. 

Polska  po 123 latach niewoli, znów pojawiła się na mapie Europy, jako państwo suwerenne i niezależne.

Pamiętając o tych wydarzeniach sprzed 101 lat,  w naszej szkole 7 listopada 2019 r. odbyła się uroczysta akademia z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Atmosferę powagi nadał wspólnie odśpiewany Hymn Polski. Następnie uczniowie klas piątych zaprezentowali montaż słowno muzyczny, który przypomniał wszystkim  o drodze, jaką przeszedł nasz kraj do 11 listopada 1918 roku, a w wyjątkowy klimat wprowadził nas zespół muzyczny śpiewając piękne pieśni patriotyczne. Wszyscy słowem i piosenką oddali szacunek symbolom narodowym oraz wyrazili swoją miłość do Ojczyzny i dumę z tego, że są Polakami.

Dzień ten dla wielu jest lekcją patriotyzmu i historii. Uczestnicząc corocznie  w obchodach Święta Niepodległości dajemy wyraz pamięci o tych wszystkich, dzięki którym żyjemy dzisiaj w wolnej Polsce.