Podsumowanie akcji „Wizyta św. Mikołaja na Kresach”

W ubiegłym roku szkolnym nasza szkoła wzięła udział w akcji patriotyczno-charytatywnej „Wizyta św. Mikołaja na Kresach”, koordynowanej przez Delegaturę w Bielsku – Białej Kuratorium Oświaty w Katowicach.

Zbiórkę darów – słodyczy, artykułów żywnościowych i książek prowadziło Szkolne Koło Wolontariatu z opiekunem Anną Buławą. W auli Zespołu Szkół Samochodowych i Ogólnokształcących w Bielsku – Białej odbyło się uroczyste podsumowanie zbiórki.

Znaleźliśmy się w gronie 168 darczyńców – przedszkoli, szkół podstawowych i średnich, której uczniowie i pracownicy wsparli akcję, okazali solidarność z Polakami mieszkającymi daleko od Ojczyzny.

Otrzymaliśmy pamiątkowy dyplom – podziękowanie od Towarzystwa Patriotycznego „Kresy”, kierowanego przez ks. Ryszarda Umańskiego.