Pokaz węży🐍

9 kwietnia w naszej szkole miała miejsce niezwykła lekcja przyrody – pokaz węży. Przedszkolaki oraz uczniowie klas I – VII poznali pana Krzysztofa – hodowcę, miłośnika i znawcę gadów, który bardzo ciekawie opowiadał o wężach, o ich budowie, potrzebach, środowisku, w którym żyją. Uczniowie dowiedzieli się, jak węże widzą i słyszą, co i kiedy jedzą, gdzie i jak długo żyją w swoim naturalnym środowisku oraz w hodowli.
🐛🪱🐛🪱🐛🪱🐛🪱🐛🪱🐛🪱🐛🪱🐛
Uczestnicy spotkania mieli okazję zobaczyć różne gatunki węży: pytona królewskiego Juliana, boa tęczowego Maleństwo, boa dusiciela Klementynę, pytona dywanowego Olafa oraz pytona tygrysiego – albinosa Tosię. Widzieli też wylinkę, czyli zrzucony zrogowaciały naskórek węża. Ale największą atrakcją była możliwość ,,bliskiego spotkania”. Każdy mógł dotknąć skóry węża i przekonać się, że jest ona sucha i ciepła. Pokaz dostarczył wszystkim wielu wrażeń i emocji.