34-340 Jeleśnia, Rynek 11

Powiatowy Konkurs Plastyczny „WIELKANOC W TRADYCJI NASZYCH PRZODKÓW”

16 marca br. w Miejskim Centrum Kultury w Żywcu odbył się konkurs plastyczny o tematyce obrzędowej skierowany do dzieci i młodzieży z terenu całego powiatu. Konkurs zorganizowany został przez Wydział Turystyki, Kultury, Sportu i Promocji Powiatu wspólnie z Miejskim Centrum Kultury w Żywcu, Muzeum Miejskim w Żywcu oraz Gminnym Ośrodkiem Kultury w Łodygowicach pt.: „Wielkanoc w tradycji naszych przodków”.

Celem konkursu było rozwijanie i poszerzanie wśród dzieci i  młodzieży zainteresowań plastycznych, skłonienie uczestników do zapoznania się z tradycyjnymi zwyczajami i obrzędami  wielkanocnymi żywiecczyzny, zainspirowanie uczestników do twórczych poszukiwań i swobodnej nieskrępowanej twórczości. 

Uczestnicy najpierw wysłuchali krótkiego wykładu na temat zwyczajów i obrzędów świątecznych, a następnie pod okiem instruktorów samodzielnie wykonywali prace konkursowe, których temat związany był z obrzędami i tradycjami związanymi z okresem Wielkiego Postu i Wielkanocy. 

W konkursie tym brały udział uczennice z naszej szkoły:

Wiktoria Jakubiec kl. IV

Weronika Paszek kl. IV

Magdalena Smolicka kl. VII a

Amelia Weinkauf kl. VII b