Pożegnanie Patryka

„Dużo cierpiałem lecz koniec się zbliża
Z uspokojeniem po przebytej męce –
Pójdę, o Chryste, do stóp twego krzyża
Wyciągnąć znowu z utęsknieniem ręce
I witać ciszę zachodzącej zorzy,
Która mnie w prochu u stóp twych położy!”

Adam Asnyk – „Pod stopy krzyża”

Śmierć stawia nas w obliczu bezsilności, która nas obezwładnia i zabiera w nieznane. A kiedy pojawia się, przeszywa serce bólem i odznacza w nim swoje piętno, które przypomina nam stale jacy jesteśmy wobec niej bezsilni.

Trudno znaleźć słowa, by wyrazić żal i smutek, z powodu przedwczesnej i niezrozumiałej śmierci. Patryk zaczął dopiero powoli wkraczać w swoją dorosłość – był w ostatniej klasie szkoły podstawowej… Nie tak miało się wszystko potoczyć w jego życiu. Przecież każdy z uczniów klasy ósmej za chwilę będzie miał egzamin, odbierze świadectwo ukończenia szkoły.

Patryk już nie napisze egzaminu ósmoklasisty, nie musi przejmować się ocenami, wyborem nowej szkoły, nie zasiądzie do wigilii klasowej, a także do świątecznego stołu z bliskimi.

Patryk odszedł od nas, ale na zawsze pozostanie w naszej pamięci jako pełen energii, pracowity chłopak i wartościowy człowiek. Zapamiętamy Go jako wspaniałego przyjaciela i dobrego kolegę.

Nauczyciele, pracownicy szkoły, uczniowie żegnają go i przekazują wyrazy współczucia rodzinie i bliskim.

Przyjacielu, kolego, uczniu zachowamy Cię w swoich sercach…

Dyrektor, Nauczyciele, Pracownicy obsługi i Uczniowie

Zespołu Szkół nr 1 w Jeleśni

„Spieszmy się kochać ludzi, tak szybko odchodzą”