34-340 Jeleśnia, Rynek 11

Spotkanie klas pierwszych z policjantami.

Spotkanie klas pierwszych z policjantami.

Bezpieczeństwo uczniów w szkole i na drodze to jedno z najważniejszych zagadnień realizowanych w pierwszych tygodniach nauki szkolnej. Na początku każdego roku szkolnego uczniowie klas pierwszych poznają drogę do szkoły wraz ze znakami drogowymi i zasadami, które uczą jak należy zachowywać się w pobliżu ulic. W ramach edukacji w tym kierunku 25 września 2017 roku uczniowie spotkali się z policjantami z Posterunku Policji w Jeleśni. Policjanci rozmawiali  z uczniami o bezpiecznym poruszaniu się po drogach, a w szczególności  omówili zasady bezpiecznej drogi do i ze szkoły. Przypomnieli również o korzyściach noszenia elementów odblaskowych przy ubraniu bądź tornistrze oraz jak należy zachować się, gdy zaczepi nas obca osoba. Wielką niespodzianką dla uczniów było otrzymanie od policjantów kamizelek odblaskowych, które od razu zostały założone a uczniowie obiecali zakładać je podczas wieczornych spacerów. Przyjemną częścią spotkania było oglądanie przyniesionych przez naszych Gości  podstawowych akcesoriów Policjanta typu kajdanki, pałka policyjna, lizak.