„Staropolski Wieczór Wigilijny”

Od wieków już trwa w polskich domach, we wsiach i miasteczkach zwyczaj radosnego kolędowania i wystawiania misteriów bożonarodzeniowych znanych jako jasełka.

Pozwalają nam lepiej zrozumieć przyjście Jezusa na świat. Pokazują, że jest to nie tylko wydarzenie historyczne, ale też współczesne.

Bóg rodzi się dzisiaj pośród nas, w drugim człowieku, w naszym sercu. To misterium dotyka każdego osobiście.

Tego wieczoru uczniowie naszej szkoły na tle cudownej, świątecznej scenerii przenieśli licznie zebranych bliskich w wigilijny wieczór z Polską tradycją.

Dzieci wcieliły się w różnorodne role, recytowały, śpiewały i muzykowały, tańczyły, a rodzice, dziadkowie i wszyscy zebrani ze wzruszeniem obserwowali popisy występujących.

Była to również okazja do wyjątkowego spotkania, słodkiego poczęstunku i dzielenia się opłatkiem.

RAZEM przeżyliśmy bajkową radość magii Świąt Bożego Narodzenia.