34-340 Jeleśnia, Rynek 11

Święto Konstytucji 3 Maja

W piątek 29 kwietnia w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji Święta Konstytucji 3 Maja.

Aby upamiętnić to doniosłe wydarzenie z historii Polski, uczniowie klas VII i zespół „Muzyczne jedynki” przygotowali program o patriotycznej wymowie.

Uroczystość rozpoczęto odśpiewaniem hymnu państwowego. Uczniowie recytowali wiersze i śpiewali pieśni. Podczas uroczystości przypomniano definicję ustawy zasadniczej oraz przybliżono okoliczności ustanowienia konstytucji z 1791 roku. Podkreślono, że był to drugi tego typu dokument na świecie i pierwszy w Europie. Zaprezentowano również portrety i sylwetki osób, które brały udział w pracach nad tworzeniem konstytucji i przyczyniły się do jej uchwalenia.

Nie zabrakło też akcentu związanego z jakże ważnym tematem – POKOJEM NA ŚWIECIE – którego niestety brakuje u naszych ukraińskich sąsiadów.

Mamy nadzieję, że szkolna uroczystość wprowadziła wszystkich we właściwy nastrój do świętowania rocznicy uchwalenia konstytucji.