34-340 Jeleśnia, Rynek 11

Wycieczka do Wiednia

Szkolna wycieczka do Wiednia klas VI i VII odbyła się 24 maja.

Wiedeń to jedno z najpiękniejszych miast Europy, perła secesji, stolica dawnego Cesarstwa Austrowęgierskiego. Miasto urzeka spójną zabudową, mnogością zabytków i wszechobecną zielenią. Wspaniałe pałace Habsburgów, imponujące zbiory muzealne oraz najlepsza kawa na świecie przyciągają jak magnes.

 Zwiedzanie rozpoczęto od ogrodów letniej rezydencji Habsburgów – Schoenbrunn. Widzieliśmy Budynek parlamentu , Ratusz, Ogrody Volksgarten  – w ogrodzie można zobaczyć pomnik cesarzowej Sissi, wspaniałe nasadzenia kwiatów, a zwłaszcza setki gatunków kwitnących i pachnących róż. Kolumnę morową – która jest  barokową kolumną Trójcy Świętej, znajdującą się kilka kroków od Kościoła Św. Piotra, na Placu Graben. Katedrę św. Szczepana – to jeden z wielu charakterystycznych symboli i zabytków Wiednia. Znajduje się pośrodku Stephansplatz w sercu najstarszej części miasta. Przechodziliśmy również obok muzeów i wielu pięknych zabudowań Wiednia.

Ten jeden dzień zachęcił nas do powrotu do Wiednia!!!