34-340 Jeleśnia, Rynek 11

Wycieczka do Zabrza

Wycieczka do Zabrza

26 października 2017 r. uczniowie klas III a i III b uczestniczyli w wycieczce szkolnej do Zabrza.

Jednym z punktów programu wycieczki było zwiedzanie sztolni kopalni „Królowa Luiza. Dostarczył on uczniom doznań, których nie mają na co dzień. Tam w korytarzach kopalni spotkali Skarbnika, jechali kolejką, oglądali maszyny, które ułatwiają pracę pod ziemią i słuchali ciekawych opowieści o górnikach.

Zwiedzili również Park Techniki Wojskowej, w którym podziwiali interesujące eksponaty wojskowe.

Kolejnym punktem wycieczki było Muzeum Górnictwa. Zwiedzanie było podzielone na trzy części, podczas których przewodnicy w strojach górniczych i regionalnych opowiadali o wyglądzie strojów górniczych, pracy dawniej i dziś , legendach górniczych , procesie powstawania węgla oraz o tradycjach regionu śląskiego.

W ostatniej części bogatej w atrakcje wycieczki dzieci zwiedziły palmiarnię, gdzie wśród zieleni przepięknych roślin nabrali sił przed długą drogą powrotną.

Wycieczka była bardzo udana. Uczniowie wrócili zadowoleni i wzbogaceni o nową wiedzę.