34-340 Jeleśnia, Rynek 11

Wycieczka klas I, II Pętlą Beskidzką

Dzięki dofinansowaniu z programu „Poznaj Polskę” klasa pierwsza i druga szkoły podstawowej mogła uczestniczyć w wycieczce PĘTLĄ BESKIDZKĄ.

Wycieczkę rozpoczęliśmy od zwiedzania fortu „Wędrowiec” w Węgierskiej Górce. Następnie udaliśmy się do Koniakowa, gdzie dzieci mogły zapoznać się z tradycjami pasterskimi w Centrum Pasterskim. Kolejno odwiedziliśmy słynne Muzeum Koronki Koniakowskiej. W południe w Chacie u Kawuloka wysłuchaliśmy barwnych opowieści na temat życia codziennego i kultury górali. Po obiedzie udaliśmy się do Wisły, gdzie zwiedzaliśmy największe atrakcje tego malowniczo położonego miasteczka. Ostatnim punktem zwiedzania była skocznia narciarska, która przysporzyła wiele emocji.

Zmęczeni, ale pełni wrażeń i zadowoleni wróciliśmy wieczorem do naszej Jeleśni.