34-340 Jeleśnia, Rynek 11

Wycieczka klas I-III – SZTOLNIA KRÓLOWA LUIZA i OGRODY KAPIAS

6 czerwca klasy I-III były na wycieczce w Zabrzu.

Najmłodsi mogli wcielić się w rolę górnika i na własnej skórze odczuć trudy pracy pod ziemią. Mali podopieczni otrzymali prawdziwy strój robotniczy i ekwipunek w postaci kasku z lampą górniczą. W trakcie zajęć wykonywali różnorodne zadania, takie jak urabianie węgla kilofem, ładowanie i transport drewnianą taczką, cięcie drewna, skręcanie i rozkręcanie części maszyny górniczej, udział w akcji ratowniczej. Atrakcją wzbudzająca duży zachwyt oraz ogromny pisk i wrzawę była jazda kolejką po części kopalni.

Po wspólnym posiłku udaliśmy się do Ogrodów Kapias w Goczałkowicach Zdroju, gdzie podziwialiśmy przepiękną roślinność, małe tematyczne ogródki. Uczniowie świetnie bawili się w labiryncie skąd niektórym trudno było odnaleźć wyjście.