34-340 Jeleśnia, Rynek 11

WYCIECZKA NA RYSIANKĘ

WYCIECZKA NA RYSIANKĘ

        Hala Rysianka jest  miejscem szczególnym. Jej przestrzeń otoczona wspaniałą panoramą górskich szczytów tworzą niezwykłą atmosferę, tak charakterystyczną dla szlaków Beskidu Żywieckiego. To jedno z tych miejsc, które raz poznane, już zawsze będą nas do siebie przywoływać. Doskonale stąd widoczna jest Babia Góra i Pilsko – dwa najwyższe szczyty Beskidu Żywieckiego, kierując dalej wzrok zobaczymy grań Tatr, najwyższe pasmo w Karpatach. Świetnie widoczna jest słowacka Mała Fatra, gdzie leży wieś Terchova, w której urodził się najsłynniejszy harnaś Juraj Janosik. Miejsce to jest bardzo popularne. Swoją nazwę zawdzięcza widzianym tutaj beskidzkim kotom, czyli rysiom znajdującym się pod ścisłą ochroną.

26 września 2019 roku tam byliśmy- uczniowie klas VI

 

.       

Więcej zdjęć w galerii!!!