34-340 Jeleśnia, Rynek 11

Wyprawa na film pt. ,,Akademia Pana Kleksa”

13 lutego 2024r. klasy IV, V, VI i VII udały się do kina Helios w Bielsku Białej aby zobaczyć na własne 👀 najnowszą adaptację książki Jana Brzechwy pt. ,,Akademia Pana Kleksa”.

„Akademia pana Kleksa” przeniosła nas w niezwykły świat fantazji i baśniowej przygody. Film opowiadał o przygodach Ady Niezgódki i jej  kolegach z akademii. Szczególnie poruszył nas wątek  Alberta, który zgubił się w bajce o dziewczynce z zapałkami i zginął w lodowatej wodzie jeziora. W filmie nie zabrakło też scen humorystycznych. Efekty specjalne, kolorowa scenografia i urokliwa muzyka tworzyły niezapomnianą atmosferę.

Z pewnością to wyjątkowe wyjście pozostanie w naszej pamięci na długo, jako jedno z tych dni, które dostarczyły nam wiele uśmiechu i radości.

Wyjazd do kina odbył się dzięki bonom, które dzieci otrzymały od Pani Wójt Gminy Jeleśnia – Pani Anny Wasilewskiej.