34-340 Jeleśnia, Rynek 11

ZLOT TURYSTYCZNO-EKOLOGICZNY „CZYSTE GÓRY 2022”

W sobotę, 3 października br., pomimo niesprzyjającej pogody wyruszyliśmy na beskidzkie szlaki by wziąć udział w 24. Zlocie Turystyczno-Ekologicznym „Czyste Góry 2022”. Impreza odbyła się w Rajczy Nickulinie.

Celami Zlotu było: porządkowanie szlaków turystycznych, promowanie turystyki kwalifikowanej przez rozwijanie sprawności fizycznej młodzieży i jej zamiłowania do poznawania piękna krajobrazu „Małej Ojczyzny” oraz poznawanie się i zawiązywanie przyjaźni między uczestnikami Zlotu, zainteresowanymi ochroną środowiska i krajoznawstwem oraz uprawianiem pieszej turystyki górskiej.

Młodzi ekolodzy z naszej szkoły pod opieką Anny Buławy uporządkowali szlak górski : Żabnica Skałka – szlak czarny – Schronisko PTTK na Hali Boraczej – szlak niebieski – Hala Cukiernica -Dolina Potoku Nickulina – Szkolne Schronisko młodzieżowe w Rajczy Nickulinie na którym zebrali kilkadziesiąt worków odpadów, plastikowych butelek i śmieci.

Szkoły , które zebrały najwięcej śmieci otrzymały dyplomy oraz nagrody rzeczowe.

Nasza szkoła zajęła II miejsce.

Organizator przygotował ciekawe zajęcia i liczne atrakcje. Jednym z nich był Konkurs krajoznawczo-ekologiczny – Wojciech Dybek zajął II miejsce.

Gratulujemy!!!