11 listopada – Narodowe Święto Niepodległości

100 Rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości, a wraz z nią uroczyste świętowanie tego wielkiego wydarzenia, na stałe wpisała się w kalendarz szkolnych uroczystości w Zespole Szkół nr 1 w Jeleśni.

9 listopada 2018r. o godz. 1111 odbyła się akademia, która rozpoczęła się od uroczystego odśpiewania hymnu państwowego przez uczniów, nauczycieli oraz pracowników naszej szkoły. Młodzież  klasy VIII przedstawiła  program artystyczny pt. „Pociąg do wolności”. Przygotowała również krótką prezentację o trudnych losach naszej ojczyzny. Uczniowie kl. VII, VIII oraz uczeń III gim. uświetnili akademię śpiewem znanych pieśni patriotycznych bliskich każdemu Polakowi. 11 listopada 1918 roku był pierwszym dniem odzyskania przez naszą ojczyznę niepodległości. Po latach niewoli i nieobecności na mapie Europy, Polska stała się samodzielnym państwem.  Dzień 11 listopada ustanowiono świętem narodowym dopiero ustawą 1937 roku. Akademia ta była dla uczniów wspaniałą lekcją historii i patriotyzmu, przybliżyła losy naszej ojczyzny. Na zakończenie uroczystości pani dyrektor, Małgorzata Falisz podziękowała młodzieży za piękne występy oraz cenną lekcję historii.

Dopełnieniem obchodów święta 100-lecia odzyskania przez  Polskę niepodległości był konkurs oraz wystawa prac plastycznych poświęconych tej tematyce wykonywanych przez uczniów naszej szkoły. Natomiast w dniu 15.09.2018r. na sali gimnastycznej w Zespole Szkół nr. 3 w Korbielowie rozegrany został turniej piłki ręcznej z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości oraz 100-lecia piłki ręcznej w Polsce.

Do występów przygotowali uczniów: p. R. Kormaniak, p. P. Kupczak.