11 Listopada – Narodowe Święto Niepodległości

Rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości, a wraz z nią uroczyste świętowanie tego wielkiego wydarzenia, na stałe wpisała się w kalendarz szkolnych uroczystości. Także i w naszej szkole 10 listopada 2016r. odbyła się z tej okazji akademia. W uroczystym apelu, który rozpoczął się od wprowadzenia pocztu sztandarowego i odśpiewania hymnu narodowego, wzięli udział uczniowie naszej szkoły, nauczyciele, pracownicy szkoły i zaproszeni goście.  Uczniowie klasy VI przedstawili  program artystyczny o patriotycznym charakterze pt. „Dzień Niepodległości”. 11 listopada 1918 roku był pierwszym dniem odzyskania przez Polskę niepodległości. Po latach niewoli i nieobecności na mapie Europy, Polska stała się samodzielnym państwem.  Dzień 11 listopada ustanowiono świętem narodowym dopiero ustawą z kwietnia 1937 roku. Akademia z okazji Święta Niepodległości była dla uczniów wspaniałą lekcją historii i patriotyzmu.

Do występów przygotowały uczniów: p. B. Kubik, p. R. Kormaniak, p. E. Urbańska oraz oprawę muzyczną przygotowała p. J. Graca.

W programie artystycznym wystąpili śpiewający uczniowie klasy V, pod kierownictwem muzycznym p. J. Graca, zaprezentowali wiele znanych i bliskich każdemu Polakowi pieśni patriotycznych.

Na zakończenie uroczystości,  pani dyrektor Małgorzata Falisz, podziękowała za przygotowanie akademii nauczycielkom , uczniom za piękne występy i cenną lekcję historii, która była także ważnym źródłem informacji o trudnych losach naszej Ojczyzny.