34-340 Jeleśnia, Rynek 11

„Tradycje i zwyczaje ludowe w czterech porach roku”

Tradycje i zwyczaje ludowe w czterech porach roku”

W dniu 28 marca 2018 r. uczniowie klasy IIIa SP, wystąpili w przedstawieniu pt.: „ Tradycje i zwyczaje ludowe w czterech porach roku”.

Dzieci odegrały swoje role bardzo ciekawie i tym samym wzbudziły duże zainteresowanie. Udało im się oddać atmosferę wszystkich zwyczajów związanych z naszym regionem. Dla podkreślenia tematyki i regionalizmu, uczniowie podzieleni zostali na dwie grupy. Jedna grupa reprezentująca rodzinę z naszego regionu, przebrani byli w góralskie stroje a druga grupa dzieci, ubrana w troje odświętne reprezentowały ludność miejską ukazującą zmienioną formę tradycji. W przedstawieniu użyto wiele różnorodnych rekwizytów, między innymi kosz dożynkowy, kosy, Marzannę, palmy i wiele innych, niezbędnych przedmiotów dla rozpoznania poszczególnych zwyczajów. Dwie uczennice śpiewały i grały na skrzypcach do tańca „Obyrtek” oraz innych wykorzystanych w przedstawieniu piosenek. Pozostali uczniowie pięknie zatańczyli tańce regionalne. Dużą atrakcją była „sztuczna woda” na śmigus – dyngus. Na zakończenie, z racji zbliżających się Świąt Wielkanocnych, aktorzy złożyli życzenia nauczycielom, pracownikom szkoły oraz uczniom.

Przedstawienie przygotowały: Marcelina Łoboz, Wioletta Klimczak i Aleksandra Zarzecka Biela.

Wszyscy włożyli ogromnie dużo pracy w organizację całości.
Zachęcam do obejrzenia zdjęć.