„Boże Narodzenie na Żywiecczyźnie”

W dniu 17 grudnia w naszej szkole został rozstrzygnięty międzyklasowy konkurs plastyczny o tematyce świątecznej pt.: „Boże Narodzenie na Żywiecczyźnie”.

Celem konkursu było  rozwijanie i poszerzanie wśród dzieci i  młodzieży zainteresowań plastycznych, zachowanie tradycji bożonarodzeniowych.  Uczniowie na lekcji plastyki samodzielnie wykonali prace, których temat związany był ze świętami Bożego Narodzenia ze szczególnym ukierunkowaniem na zwyczaje i obrzędy towarzyszące świętom na Żywiecczyźnie, zainteresowanie rodzimą tradycją, a zwłaszcza podzielenie się z innymi tradycją kultywowaną w rodzinnym domu.

W konkursie wzięło udział 72 uczniów  z klasy IV, V, VII a i VII b.

Po obejrzeniu wszystkich prac wykonanych w ramach konkursu komisja postanowiła przyznać nagrody w poszczególnych kategoriach:

I kategoria – klasa IV, V

II kategoria – Klasa VII a, VII b

W konkursie tym uczniowie zostali wyróżnieni następująco według kategorii wiekowych:

I kategoria – klasa IV, V

I miejsce – Weronika Paszek, Sandra Mich kl. IV