34-340 Jeleśnia, Rynek 11

Dzień Dziecka

1 czerwca nasza szkoła szumnie obchodziła Dzień Dziecka. Wszystkie klasy brały udział w rozgrywkach i konkurencjach sportowych. Klasy 1-3 udały się na piknik na boisku LKS, natomiast starsi uczniowie prężnie działali na hali sportowej oraz szkolnym boisku.

Współtwórcami uroczystości była Spółka Beskid Żywiec, która ufundowała dla naszych uczniów nagrody: piłki, parasolki, odblaski, gadżety edukacyjne oraz ciastka dla wszystkich dzieci.

Imprezą towarzyszącą było Święto Patrona Szkoły. W jego ramach odbył się korowód klas przebranych za postacie z utworów Henryka Sienkiewicza, quiz wiedzy o życiu i twórczości pisarza oraz głośne czytanie fragmentów jego powieści i nowel.

Dzięki współpracy z Gminną Biblioteką Publiczną w Jeleśni utworzyliśmy wystawę książek naszego patrona oraz mieliśmy możliwość wcielenia się w Kmicica i zrobienia zdjęć w fotobudce.

Nastąpiło również rozstrzygnięcie konkursu plastycznego na dzieło plastyczne o tematyce sienkiewiczowskiej.

Na zakończenie Dnia Dziecka odbyła się zabawa taneczna na sali gimnastycznej.