Dzień Dziecka’2020

Dziecko może nauczyć dorosłych trzech rzeczy: cieszyć się bez powodu, być ciągle czymś zajętym i domagać się — ze wszystkich sił — tego, czego pragnie. (Paulo Coelho)

Dzień Dziecka w Zespole Szkół nr 1 w Jeleśni

Na ten dzień – Dzień Dziecka wszystkie dzieci czekają z niecierpliwością, zawsze     w naszej szkole był to dzień sportu, zabawy i słodkiej czekolady. W tym roku zaplanowany był też koncert muzyczno – taneczny. Niestety Covid zmienił wszystko. My jednak się nie podajemy „…bo jak nie my to kto…” Mamy dla was Kochane Dzieci mini koncert przygotowany przez reprezentantów „Muzycznych Jedynek” A z okazji Waszego Święta przyjmijcie najlepsze życzenia i ten muzyczny upominek.

Pani Dyrektor, Nauczyciele, Rodzice

Niech dzieci będą wolne. Zachęcaj ich do biegania na zewnątrz, gdy pada deszcz. Niech zdejmą buty, gdy znajdą kałużę wody.  A gdy trawa łąk będzie mokra od rosy, niech biegną po niej i depczą ją bosymi stopami. Niech odpoczywają spokojnie, gdy drzewo zaprasza ich do spania w swoim cieniu. Niech krzyczą i śmieją się, gdy słońce obudzi ich rano. Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat.

Dzieci są nadzieją, która rozkwita wciąż na nowo, projektem, który nieustannie się urzeczywistnia, przyszłością, która pozostaje zawsze otwarta. (Jan Paweł II)

Sprzątanie w domu, w którym dorastają dzieci, jest jak odśnieżanie chodnika zanim przestanie padać.

(Phyllis Diller)

Zapraszamy na koncert:)