34-340 Jeleśnia, Rynek 11

Dzień matematyki i liczby Pi

Dzień matematyki i liczby Pi

Dzień matematyki został stworzony po to, aby dać uczniom trochę odmiany w nauce matematyki. Udział w grach i zabawach matematycznych ma na celu pokazać inną stronę tej nauki. Ma udowodnić, że matematyka może być przyjemna i dawać radość. Święto zostało zapoczątkowane przez organizację “World Education Games” w 2007 roku. 

       W ramach obchodów Szkolnego Święta Matematyki i Liczby Pi uczniowie z klas VI przygotowali poczet najsłynniejszych matematyków oraz ich największe osiągnięcia. Prezentowani uczeni to: Leonardo z Pizy, Mikołaj Kopernik, Tales z Miletu, Euler, Archimedes, Isaac Newton, Albert Einstein, Euklides. Uczniowie pięknie recytowali wiersze o tematyce matematycznej przeplatane okrzykami matematycznymi.

Zorganizowali konkurs plastyczny „Czy bez matematyki można żyć?” w dwóch kategoriach: klasy I -III i klasy IV – VIII

Wyniki konkursu plastycznego klasy I- III

I miejsce: Martyna Mieszczak, Jakub Maślanka, Karol Kormaniak,

II miejsce: Agata Cader, Konrad Krzyżowski,

III miejsce: Mateusz Klimczak, Mateusz Kalemba,

Wyniki konkursu plastycznego klasy IV- VIII

I miejsce: Julia Góra, Kinga Maślanka, Patryk Graczyk, Maksymilian Klimczak,

II miejsce: Gabriela Krzyżowska, Nicola Ciupka, Maria Pluta, Małgorzata Klimczak,

III miejsce: Kacper Niewdana, Oliwia Sternal, Amelia Weinkauf.

Obchody uświetnił konkurs wiedzy matematycznej.