Żołnierze wyklęci

Żołnierze wyklęci- bohaterowie walczący o wolność naszej Ojczyzny, nie akceptujący zaistniałego stanu rzeczy po II Wojnie Światowej. Dzień im poświęcony przypada 01.03, a w naszej szkole zorganizowano szereg wydarzeń mających na celu zapoznanie i przypomnienie uczniom ich losów i dokonań.

Dnia 02.03 odbył się uroczysty apel, uczeń klasy VIII Dawid Murga dokonał prezentacji najistotniejszych faktów na temat Żołnierzy Wyklętych, a uczennica klasy VII, Kinga Maślanka deklamowała wiersz Krzysztofa Kamila Baczyńskiego- ” Z głową na karabinie”.

Na korytarzu szkolnym przygotowana została gazetka tematyczna, poświęcona żołnierzom wyklętym. Uczniowie klas VIII i VII oglądali również film na ten temat oraz przeprowadzono ciekawe zajęcia w tej kwestii na lekcjach historii, wiedzy o społeczeństwie oraz na zajęciach z wychowawcą.