34-340 Jeleśnia, Rynek 11

Ekologiczny Piknik Rodzinny

24 września w naszej szkole odbył się Ekologiczny Piknik Rodzinny pod hasłem „Każdy człowiek potrafi czegoś dokonać”. Projekt współfinansowany był przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach i Gminę Jeleśnia.

Nauka przez doświadczenie, rozrywka na świeżym powietrzu, rywalizacja, dobra zabawa, smaczne jedzenie – to wszystko czego mogli zaznać uczestnicy rodzinnego pikniku ekologicznego. Wiodącym tematem planowanej imprezy była szeroko pojęta ekologia. Uczniowie mogli poszerzyć swoją wiedzę na temat przyrody i brać udział w wielu różnorodnych doświadczeniach, zabawach i pokazach. Podczas kilkugodzinnej imprezy słowo „ekologia” było odmieniane przez wszystkie przypadki. W czasie imprezy mieliśmy również okazję gościć w naszej szkole Panią Wójt oraz innych pracowników Urzędu Gminy w Jeleśni. W czasie trwania pikniku przygotowano wiele ciekawych aktywności: warsztaty kulinarne z KGW Jeleśnia, wykłady pszczelarskie, warsztaty malowania twarzy, warsztaty zdobnictwa bibułkowego, warsztaty artystyczne, spotkanie ze strażakami z OSP Jeleśnia, zabawy z animatorką, zajęcia sportowe, konkursy z wiedzy ekologicznej i wiele innych ciekawych zajęć. Licznie przybyli goście – dzieci i dorośli – świetnie się bawili spędzając wspólnie wolny czas. Również przed piknikiem odbyły się „Warsztaty – zielony ogród” – w czasie których upiększone zostało otoczenie szkoły.

To wszystko nie odbyłoby się gdyby nie zaangażowanie i współpraca ogromnej rzeszy osób: społeczności szkolnej- nauczycieli, obsługi i uczniów, wspaniałych rodziców, wszechstronnie uzdolnionych Pań z KGW Jeleśnia i wielu innych.

Dziękujemy WSZYSTKIM zaangażowanym w pracę przy projekcie, którzy pomogli nam zorganizować ten zielony czas 🌳🌿🌲

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z przedsięwzięcia