34-340 Jeleśnia, Rynek 11

Klasa II u żołnierzy

Dzień Otwarty Koszar który odbył się 04.10.2019r. połączony był z obchodami święta 18 Batalionu Powietrznodesantowego, które obchodzone jest co roku na pamiątkę przeniesienia jednostki z Oleśnicy Śląskiej do Bielska-Białej w 1959 roku.
 Uczniowie klasy II SP zwiedzili bazę szkoleniową jednostki, zapoznali się z wojskowym sprzętem .Mogli poczuć się jak prawdziwi żołnierze. Najmłodsi mogli wziąć do rąk karabin, zajrzeć do wozu bojowego, zerknąć przez celownik moździerza lub zobaczyć, jak dawniej wyglądało umundurowanie żołnierzy.
 Atrakcją były skoki spadochronowe w wykonaniu bielskich żołnierzy. Z bliska mogły zobaczyć jak wygląda spadochron, ubrać go i przekonać się, ile waży. Każdy mógł też wsiąść do wozu bojowego lub wziąć do ręki pistolet. Oprócz żołnierzy dzieciom tajniki swej pracy przybliżali policjanci i strażnicy miejscy.