34-340 Jeleśnia, Rynek 11

Klasy piąte na Rysiance

„Góry są tym miejscem na Ziemi, gdzie możemy bezpośrednio doświadczać kontaktu z przyrodą. Dlatego sam pobyt w nich może stać się wielkim odkryciem.”

16.10.2019r. klasy Va i Vb razem z opiekunami i przewodnikiem górskim wybrały się na wyprawę w góry – na Rysiankę. O godz. 8.00 wyruszyliśmy autokarem do Sopotni Wielkiej, a stamtąd niebieskim szlakiem górskim przez malowniczy o tej porze roku las na Rysiankę (1322 m n.p.m.). Po dojściu do Schroniska na Hali Rysianka wszyscy w jego zaciszu posilili się gorąca czekoladą, naleśnikami, a nawet pierogami z jagodami 🙂. Następnie samodzielnie upiekli sobie kiełbaski na ognisku rozpalonym przez naszego Pana przewodnika. Po dostarczeniu tylu kalorii nastąpiły harce na polanie – toczenie się po trawie i zabawy w berka. Marsz z góry był również bardzo ekscytujący i wymagający szczególnej ostrożności zwłaszcza w miejscach gdzie liście grubym dywanem zakryły korzenie drzew i kamienie. Oglądaliśmy również piękne potoki, roślinność oraz spotkaliśmy salamandrę plamistą – niektórzy pierwszy raz w życiu!

Wróciliśmy popołudniem pod naszą szkołę zmęczeni ale zadowoleni i pełni wrażeń.