34-340 Jeleśnia, Rynek 11

Klasy drugie w Bielsku – Białej

Dnia 10 czerwca klasy drugie były na wycieczce klasowej w Bielsku-Białej. Pierwszą częścią wyjazdu były zabawy, gry  i wyścigi w  Ninja Parku.  Po solidnej rozgrzewce pod okiem instruktora uczniowie mieli możliwość skorzystania z zintegrowanego toru przeszkód, strefy gier zespołowych, ścianki wspinaczkowej oraz basenu z gąbkami. Podczas zabaw wykazali się dużą  pomysłowością, sprawnością fizyczną i wytrzymałością.  

Drugą część wycieczki spędzili w Wytwórni Filmów Rysunkowych SFR gdzie powstają popularne bajki ,,Bolek i Lolek” ,,Reksio’ ’ ,,Kuba i Śruba”,  ,,Porwanie Baltazara Gąbki”, ,,Kangurek Hip-Hop”     Najpierw przewodnik opowiadał o tym jak kiedyś powstawały bajki. Krok po kroku dowiadywali się jak skomplikowany i przede wszystkim długotrwały był to proces. Dzieci nie kryły zdumienia, gdy usłyszały, że aby zrobić 10-minutowy odcinek Reksia trzeba było zrobić… 7000 rysunków. Mieli również możliwość oglądnięcia wybranych bajek.

Wycieczka na pewno zostanie na długo w pamięci.