34-340 Jeleśnia, Rynek 11

Klasy siódme na Rysiance!

„Góry są tym miejscem na Ziemi, gdzie możemy bezpośrednio doświadczać kontaktu z przyrodą.”

15.09.2021r. klasy VIIa i VIIb razem z opiekunami i przewodnikiem górskim wybrały się na wyprawę w góry – na ulubioną Rysiankę, którą wspólnie zdobywały już drugi raz.

O godz. 8.00 wyruszyliśmy autokarem do Sopotni Wielkiej, a stamtąd niebieskim szlakiem górskim przez las na Rysiankę (1322 m n.p.m.).

Pogada była wspaniała. Po dojściu do Schroniska na Hali Rysianka wszyscy odpoczęli na polanie lub w cieniu starych drzew?. Następnie samodzielnie upiekli sobie kiełbaski na ognisku rozpalonym przez naszego Pana przewodnika.  Marsz z góry był również bardzo ekscytujący i wymagający szczególnej ostrożności zwłaszcza w miejscach podmokłych, na korzeniach drzew i kamieniach. Oglądaliśmy również piękne potoki i roślinność.

 

Wróciliśmy popołudniu pod naszą szkołę zmęczeni ale zadowoleni i pełni wrażeń.