34-340 Jeleśnia, Rynek 11

Koncert pieśni patriotycznych

Święto Odzyskania Niepodległości przez Polskę to dla naszego narodu, czas radości i dumy.

By uczcić 100 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości, w naszej szkole 26 października miał miejsce Koncert Pieśni Patriotycznych

Pieśni patriotyczne zajmują szczególne miejsce w historii naszego narodu. Od wieków towarzyszyły żołnierzom i wszystkim Polakom w decydujących momentach dziejowych. Uczyły miłości do Ojczyzny, zagrzewały do boju, budziły optymizm i nadzieję, rozgrzewając serca Polaków w kraju i za granicą.

W czasie pokoju przypominały zaś o bohaterskich czynach rodaków. W słowach i nutach pieśni patriotycznych zaklęta jest opowieść o Ojczyźnie.

W koncercie mogliśmy podziwiać  wykonania najbardziej wartościowych muzycznie i literacko utworów historycznych jak i tych współczesnych,  w wykonaniu solistów, grup uczniów i zespołów klasowych.

Wyśpiewywane przez naszych uczniów  z ogromnym zaangażowaniem teksty pieśni wywołały w wielu sercach nostalgię. Nasi uczniowie udowodnili, że w ich młodych sercach tkwi nutka patriotyzmu. Koncert, który miał miejsce w naszej szkole, to nie tylko świetna lekcja śpiewu i historii, dostarczająca wszystkim obecnym wiele wzruszeń, ale przede wszystkim hołd złożony tym, którzy oddali swoje życie za to, byśmy dzisiaj mogli żyć w wolnej Polsce.