Uroczystość 79 rocznicy wybuchu II wojny światowej – odsłona Pomnika Wysiedlonych

23 września 2018 r. odbyły się uroczystości związane z obchodami 79 rocznicy wybuchu II wojny  światowej. Przed Urzędem Gminy odsłonięto pomnik poświęcony 210 zamordowanym i 1000 przesiedlonym mieszkańcom gminy Jeleśnia przez hitlerowców w czasie II wojny światowej.

W uroczystościach uczestniczyli zaproszeni goście, uczniowie Zespołu Szkół nr 1 w Jeleśni, nauczyciele oraz mieszkańcy wsi.

Oprawę artystyczna przygotowali uczniowie naszej szkoły, recytując wiersze i śpiewając pieśni patriotyczne.

W trakcie uroczystości zaproszeni goście i uczniowie szkoły złożyli kwiaty pod pomnikiem wysiedlonych oraz pomnikiem Liberatora.

Odsłonięcie pomnika było jednym z wydarzeń związanych z obchodami 100-lecia odzyskania niepodległości oraz wspaniałą lekcją patriotyzmu lokalnego dla uczniów szkoły.