34-340 Jeleśnia, Rynek 11

Konkurs „Kangur Matematyczny”

Konkurs „Kangur Matematyczny”

21 marca 2019 r. odbył się w naszej szkole Międzynarodowy Konkurs „Kangur Matematyczny”, którego głównym organizatorem jest Towarzystwo Upowszechniania Wiedzy i Nauk Matematycznych Kangourou Sans Frontières.

W Polsce głównym organizatorem Konkursu jest Towarzystwo Upowszechniania Wiedzy i Nauk Matematycznych, z siedzibą w Toruniu przeprowadzające Konkurs pod patronatem Wydziału Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu.

W konkursie brało udział 44 uczniów:41 ze Szkoły Podstawowej oraz 3 z Gimnazjum. Zadaniem uczestników było udzielenie odpowiedzi na 21, 24 lub 30 pytań w czasie 75 minut. Każdy otrzymał w prezencie breloczek – układankę przestrzenną.

Główną ideą konkursu, jest sprowokowanie jak najliczniejszej manifestacji matematycznej o charakterze wspólnej, intelektualnej zabawy.

Wyniki poznamy dopiero w maju 🙂