34-340 Jeleśnia, Rynek 11

Konkurs Kolęd i Pastorałek „Hej kolęda, kolęda…” klas 0-III.

Co roku w naszej szkole organizowany jest konkurs Kolęd i Pastorałek.
Ma onna celu kultywowanie zwyczaju śpiewania kolęd, rozbudzanie zainteresowania muzyką, docenianie dzieci uzdolnionych muzycznie. Dnia 11 stycznia 2019 roku odbył się Konkurs Kolęd i Pastorałek „Hej kolęda, kolęda…” klas 0 – III.

Na początku konkursu uczennice z klasy IVa: Marta Krzyżowska oraz Julia Pawlica zagrały gościnnie na skrzypcach i zaśpiewały kolędę „Przybieżeli do Betlejem”. W konkursie wzięło udział 15 dzieci. Uczestnikami konkursu byli zgłoszeni przez wychowawców uczniowie klas O-III. Atrakcyjne prezentacje uczniów nagradzane były brawami. Obfitowały w repertuar tradycyjnych kolęd i pastorałek. Uczennica z IIb Martyna Krzyżowska zaprezentowała się w stroju góralskim, śpiewając i grając kolędę na skrzypcach. Na koniec konkursu wszystkie dzieci z klas 0-III wspólnie zaśpiewały kolędę.

Niełatwo jest występować na scenie, ale równie trudno jest oceniać. Wszyscy uczestnicy konkursu zostali docenieni i otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz symboliczne nagrody.

Organizatorami konkursu były: p. Barbara Łoboz-Kapała i p. Aleksandra Zarzecka-Biela

Uczestnicy konkursu:

1.Anna Paszek kl.0

2.Magdalena Krzyżowska kl.0

3. Joanna Cader kl.0

4. Martyna Krzyżowska

5. Jakub Maślanka

6. Aleksandra Łoboz

7. Martyna Mieszczak

8. Konrad Krzyżowski

9. Agata Cader

10. Zuzanna Dudzik

11. Oliwia Puda

12. Antonina Stanclik

13. Kamila Latocha

14. Weronika Paszek

15. Antoni Tomaszek