34-340 Jeleśnia, Rynek 11

O zdrowie dbamy, bo jedno je mamy

30 stycznia 2019 r. uczniowie klas IVa i IVb podczas przedstawienia „O zdrowie dbamy, bo jedno je mamy” przekonywali swoich kolegów, że warto szanować zdrowie. Baśniowi bohaterowie poprzez taniec, śpiew, zabawę wprowadzili uczniów w zdrowy świat.

Aktorzy przedstawili następujące scenki:

„O duchu, który bał się ruchu”

„O hałasie, który w szkole panuje i zdrowie psuje”

„O królewnie, która jabłek nie myła i krótko żyła”

„O czarownicy, która jeden ząb miała i o niego nie dbała”.

Postacie z baśni w sposób humorystyczny pokazały naszym uczniom co robić, by długo cieszyć się dobrym zdrowiem. Była to okazja, aby przypomnieć sobie o częstym myciu zębów, gimnastykowaniu się, wartościowym odżywianiu się, a także o tym, co najbardziej szkodzi naszemu zdrowiu.

Tego samego dnia wieczorem po raz kolejny uczniowie wystąpili dla swoich Rodziców.