„Laboratoria Przyszłości”

Laboratoria Przyszłości” to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

Misją tego programu jest stworzenie nowoczesnej szkoły, w której zajęcia będą prowadzone w sposób ciekawy, angażujący uczniów oraz sprzyjający odkrywaniu ich talentów i rozwijaniu zainteresowań.

Celem inicjatywy jest wsparcie wszystkich szkół podstawowych w budowaniu wśród uczniów kompetencji przyszłości z tzw. kierunków STEAM (nauka, technologia, inżynieria, sztuka oraz matematyka).
Szkoła Podstawowa nr 1 w Jeleśni przystąpiła do programu „Laboratoria Przyszłości” i otrzymała wsparcie finansowe w wysokości 6
0 000 złotych.

Dzięki tym środkom nasza szkoła zostanie wyposażona w nowoczesny sprzęt służący rozwijaniu wśród uczniów kompetencji przyszłości. Sprzęt zakupiony w ramach programu „Laboratoria Przyszłości” uatrakcyjni zajęcia szkolne i pozwoli uczniom rozwijać swoje zainteresowania  nie tylko  w ramach obowiązkowych zajęć edukacyjnych, lecz także w ramach zajęć pozalekcyjnych, kół zainteresowań i innych form rozwijania umiejętności.

W grudniu 2021 r. Szkoła Podstawowa nr 1 im. Henryka Sienkiewicza w Jeleśni w ramach programu „Laboratoria Przyszłości” zakupiła  już sprzęt za kwotę 36 000 zł.

Są to:

• Drukarka 3D do pakietu podstawowego Moje Bambino Sygnus Edu Lab ,

• Moje Bambino Sygnus Edu Lab 3 D – pakiet podstawowy,

• Zestaw edukacyjny Arduino,

• Stacja lutownicza HOT AIR z grotem 2 w 1,

• Statyw do aparatu i kamery,

• Zestaw oświetleniowy: Lampa SOFTBOX ze statywem i żarówką,

• Mikrofon kierunkowy Saramonic SR – M3,

• Mikroport Saramonic Blink 500 B1,

• Gimbal do aparatu fofograficznego i kamery,

• Laptop Terrs $GR 240SSD,

• Aparat fotograficzny Sony ZV – 1 do wieloboków ,