„Laboratoria Przyszłości”

„Laboratoria Przyszłości” to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Misją tego programu jest stworzenie nowoczesnej szkoły, w której zajęcia będą prowadzone w sposób ciekawy, angażujący uczniów oraz sprzyjający odkrywaniu ich talentów i rozwijaniu zainteresowań.
Celem inicjatywy jest wsparcie wszystkich szkół podstawowych w budowaniu wśród uczniów kompetencji przyszłości z tzw. kierunków STEAM (nauka, technologia, inżynieria, sztuka oraz matematyka).
Szkoła Podstawowa nr 1 w Jeleśni przystąpiła do programu „Laboratoria Przyszłości” i otrzymała wsparcie finansowe w wysokości 60000 złotych. Dzięki tym środkom nasza szkoła zostanie wyposażona w nowoczesny sprzęt służący rozwijaniu wśród uczniów kompetencji przyszłości. Sprzęt zakupiony w ramach programu „Laboratoria Przyszłości” uatrakcyjni zajęcia szkolne i pozwoli  uczniom rozwijać swoje zainteresowania  nie tylko  w ramach obowiązkowych zajęć edukacyjnych, lecz także w ramach zajęć pozalekcyjnych, kół zainteresowań i innych form rozwijania umiejętności.

W kwietniu 2022 roku Szkoła Podstawowa nr 1 im. Henryka Sienkiewicza w Jeleśni zakupiła sprzęt w ramach programu „Laboratoria Przyszłości” za kwotę 24000 zł. Są:

• Stół Daniel 70×50 rozmiar 4-6, stelaż aluminiowy, blat klon,12 sztuk,
  • Krzesło T z regulowaną wysokością rozmiar 4-6 srebrne,12 sztuk,