Las Czernichów

Jesienna wyprawa do lasu

Dnia 17 listopada 2017 r uczniowie klas 0, Ia i Ib wraz z opiekunami wybrali się na wycieczkę do lasu w Czernichowie. Chcieliśmy zobaczyć jak wygląda las liściasty jesienią. Na wycieczkę zaprosiliśmy Panią Karolinę Morkisz przedstawiciela Nadleśnictwa w Jeleśni. Jak się okazało aura nam sprzyjała, a las o tej porze roku jest przepiękny. Jesienne drzewa obfitują w mozaikę najróżniejszych barw i odcieni. Pani leśnik opowiadała nam wiele ciekawostek, jakie kryje las. Ukazała nam fascynujący świat roślin i zwierząt leśnych. Dowiedzieliśmy się m. in. jak rozpoznać gatunki drzew, w jaki sposób dokarmia się zwierzęta leśne zimą, które grzyby są jadalne, dlaczego nie wolno niszczyć muchomorów. Znaleźliśmy też ślady leśnych zwierząt. Pełni wiedzy o lesie i niezapomnianych wrażeń wróciliśmy do szkoły. Była to dla nas żywa lekcja przyrody w relaksującym otoczeniu, która pozwoliła nam na bezpośredni kontakt z naturą. Na długo wizyta w lesie pozostanie w naszej pamięci. Będzie co wspominać podczas długich i mroźnych zimowych dni.