34-340 Jeleśnia, Rynek 11

Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka

20 listopada przypada Dzień Praw Dziecka. Również w naszej szkole uczczono ten dzień, aby przypomnieć, że każde dziecko to Mały Człowiek, posiadający swoje prawa.

Powszechny Dzień Praw Dziecka jest obchodzony w rocznicę uchwalenia Deklaracji Praw Dziecka w 1959r. oraz Konwencji o Prawach Dziecka w 1989r.

Pomimo, że dzieciaki przyzwyczajone są świętować 1 czerwca – Polska jako członek Światowej Organizacji Narodów Zjednoczonych propaguje datę 20 listopada jako Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka. W tym dniu przygotowano specjalne zajęcia w przedszkolu, w klasach 1-3 oraz 4-8. Przeprowadzono szereg działań, zabaw i konkursów mających na celu poznanie i utrwalenie wiadomości o swoich prawach i obowiązkach. Każdy uczeń również dowiedział się – w jaki sposób i gdzie może szukać pomocy w przypadku naruszenia jego praw. A oto fotorelacja: