Na kresach

Nasza szkoła włączyła się w Akcję Charytatywną dla Polaków mieszkających na Kresach (Białoruś, Ukraina, Wileńszczyzna) pod hasłem „Wizyta Świętego Mikołaja na Kresach”.

Święty Mikołaj przekaże polskim dzieciom słodycze i artykuły szkolne:

• na Litwie( Wilnie):polskie szkoły w Mickunach, Egliszkach, Kowalczukach, Ławryszkach , w Pakienie,Jaszuny,Mickuny,Czarny Bór,Szumsk, Kiwiszki
  • na Białorusi(Grodno):polskie szkoły w Lidzie, Wołkowysku, Oszmianie, Ostrowcu i w Grodnie.
  • na Ukrainie( Lwowie): polska szkoła w Stanisławowie i dzieci uczące się języka polskiego w Katedrze Lwowskiej.

Artykuły żywnościowe przekazane zostaną Polakom mieszkającym w gminach na Wileńszczyźnie :Mickuny, Kowalczuki,Jaszuny, Rukojnie.

Na terenie szkoły zorganizowana została zbiórka artykułów żywnościowych i szkolnych oraz słodyczy.  Łącznie zebrano:

• ponad 100 kg artykułów spożywczych (12 kg kaszy,18 kg ryżu 56 makaronów,20 kg cukru 18 kg maki,3 kg cukru pudru,15 paczek płatków kukurydzianych) fasolka czerwona, kukurydza, groszek konserwowy, przecier pomidorowy, liście laurowe,pieprz,10 herbat, pieczywo chrupkie,
  • słodycze:37 paczek ciastek,45 czekolad,25 paczek cukierków,37 budyni i kisieli, krem czekoladowy.
  • wiele artykułów szkolnych,(3 plecaki,3 teczki,30 bloków,210 zeszytów,10 farb,7 plastelin,12 paczek mazaków,20 paczek kredek,15 zakładek do zeszytów, klej -9 sztuk ,29 długopisów,15 ołówków, nożyczki, taśma, gumki do mazania, karteczki samoprzylepne,4 ryzy papieru, piórnik

Zebrane artykuły zostały przekazane do Delegatury Śląskiego Kuratorium Oświaty w Bielsku – Białej.

Serdecznie dziękujemy za piękny odruch serca, który pozwolił na zebranie tak dużej ilości różnych artykułów dla dzieci z polskich rodzin mieszkających na Kresach.

Dziękujemy panu Pawlicy, który zawiózł dary do Bielska oraz  wolontariuszom – Julii Matejczyk i Dawidowi Murga, którzy szczególne zaangażowali się w realizację akcji.