Narodowe Święto Niepodległości

Dnia 9 listopada w naszej szkole uroczyście świętowaliśmy kolejną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Z tej okazji odbyła się uroczysta akademia, którą przygotowali uczniowie klasy VI wraz z opiekunami. Akademia rozpoczęła się od odśpiewania Hymnu Polski. Dzięki inscenizacji mogliśmy sobie przypomnieć, a młodsi uczniowie dowiedzieć się dlaczego 11 listopada to dla nas, Polaków, jedna z najważniejszych dat w kalendarzu. Jest to dzień radosny, w którym obchodzone jest Narodowe Święto Niepodległości. 11 listopada 1918 r. po 123 latach zaborów, nasz kraj znów pojawił się na mapie Europy. Ponownie mogliśmy cieszyć się Ojczyzną, która przez wiele lat zawłaszczona była przez Rosję, Prusy i Austrię.