Profilaktyka ważna sprawa

W ramach Projektu Profilaktycznego „Akrobatyka i muzyka – profilaktyka uzależnień oraz alternatywne sposoby spędzania czasu wolnego” dzięki wsparciu finansowemu Gminnej Komisji Profilaktyki i Rozwiazywania Problemów Alkoholowych w Jeleśni w roku szkolnym 2021 w naszej szkole zrealizowano następujące działania:

Warsztaty dla uczniów :

• Współczesne zagrożenia dzieci i młodzieży środki uzależniające, alkoholizm -– Piotr Rychły pedagog resocjalizacji, profilaktyk uzależnień.

• O emocjach bez emocji w czasie pandemii. ” – Profilaktyka Razem.

• Dopalacze życia wyjadacze” – Gminna Komisja Profilaktyki i Rozwiązywania problemów Alkoholowych w Jeleśni.

Zebrania z rodzicami:

• Współczesne zagrożenia dzieci i młodzieży – Jak chronić dzieci i młodzież przed uzależnieniami – Piotr Rychły pedagog resocjalizacji, profilaktyk uzależnień.

Rady Szkoleniowe dla nauczycieli:

• Jak rozpoznać, że uczeń ma trudności z nałogiem – Piotr Rychły pedagog resocjalizacji, profilaktyk uzależnień.

W ramach działań pozalekcyjnych odbywają się:

• Zajęcia akrobatyczne z panem Maciejem Kameckim dzięki którym nasze dzieciaki poprawiają zarówno kondycję fizyczną jak i psychiczną.

• Zajęcia wokalno instrumentalne – Zespół „Muzyczne Jedynki” prowadzony przez panią Jolantę Graca i Wiolettę Klimczak. Zajęcia cieszą się dużym zainteresowaniem, a występy naszego zespołu uświetniają akademie szkolne. Nasi podopieczni uczestniczą również w konkursach muzycznych, gdzie zdobywają wysokie miejsca.

Dużym zainteresowaniem cieszył się również profilaktyczny konkurs plastyczny:

To co w życiu ważne”, „Młodzi, rozsądni i zdrowi – teraz jest Twój czas”. Wszystkim uczestnikom konkursu bardzo serdecznie dziękujemy.

I miejsce:

Nikola Cipka – kl.VIII b

Amelia Weinkauf – kl.VII b

Olivia Juraszek – kl. VII b

Wiktoria Marciak – kl. II

Kaja Maciejna – kl.III

Mateusz Klimczak – kl. V

II miejsce:

Julka Byrtek – kl. VIII b

Julka Smagoń – kl. III

Kamila Kubica – kl. II

Maria Wyród – kl. II

III miejsce:

Jakub Smagoń – kl. I

Kacper Klimczak – kl. I

Nagrody ufundowała:

Gminna Komisja Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Jeleśni.

Bardzo serdecznie dziękujemy a zwycięzcom GRATULUJEMY!!!