Projekt profilaktyczny – podsumowanie

„Akrobatyka i muzyka – profilaktyka uzależnień oraz alternatywne sposoby spędzania czasu wolnego” w Zespole Szkół nr 1 w Jeleśni – 2020r.

W ramach Projektu Profilaktycznego „Akrobatyka i muzyka – profilaktyka uzależnień oraz alternatywne sposoby spędzania czasu wolnego” dzięki wsparciu finansowemu Gminnej Komisji Profilaktyki i Rozwiazywania Problemów Alkoholowych w Jeleśni w roku szkolnym 2020 w Zespole Szkół nr 1 w Jeleśni zrealizowano następujące działania:
(Ze względu na panującą Pandemię Covid 19 projekt musiał ulec modyfikacji, a szkolenia, spotkania z psychologiem oraz zebrania z rodzicami odbywały się również online).

• Warsztaty dla uczniów :

•Współczesne zagrożenia dzieci i młodzieży – Fonoholizm – Piotr Rychły pedagog resocjalizacji, profilaktyk uzależnień.
    •„O emocjach bez emocji” – Monika Pleszewska (Ośrodek Wychowania i Terapii Młodzieży „Nadzieja”.
    •„Dopalacze – smaki życia, debata o dopalaczach” – Gminna Komisja Profilaktyki i Rozwiązywania problemów Alkoholowych w Jeleśni

• Zebrania z rodzicami:
    •Wpływ nowych mediów na stany depresyjne u dzieci i młodzieży – Monika Pleszewska (Ośrodek Wychowania i Terapii Młodzieży „Nadzieja”. (on –line)
    •Zaburzenia lękowe i depresyjne dzieci i młodzieży z perspektywy rodzica. – Gabriela Zwardoń – Piwowar – psychoterapeuta poznawczo – behawioralny (on- line)

• Rady Szkoleniowe dla nauczycieli:
    •Jak porozumieć się z nastolatkiem? – Monika Pleszewska (Ośrodek Wychowania i Terapii Młodzieży „Nadzieja”.
    •Wpływ nowych mediów na stany depresyjne u dzieci i młodzieży – Monika Pleszewska (Ośrodek Wychowania i Terapii Młodzieży „Nadzieja”. (on – line)
    •Zaburzenia lękowe i depresyjne dzieci i młodzieży z perspektywy nauczyciela – Gabriela Zwardoń – Piwowar – psychoterapeuta poznawczo – behawioralny (on- line)

• Zajęcia – warsztaty dla dzieci i rodziców „Zdrowe odżywianie” – prezentacja multimedialna wysłana rodzicom przez dziennik elektroniczny – Katarzyna Natur Haus Żywiec
  • Zajęcia taneczno – akrobatyczne dla dzieci – Zuzanna i Maciej Kameccy
  • Zajęcia zespołu muzycznego „Muzyczne Jedynki” – Jolanta Graca, Wioletta Klimczak
  • Zajęcia „Prawa dziecka” – Aleksandra Smolicka, Wioletta Klimczak
  • Zajęcia „Koronawirus chroń siebie i innych” – Wioletta Klimczak
  • Konkurs profilaktyczny: zakup nagród
  • Zakup materiałów profilaktycznych (filmy, książki) – pedagog szkolny Wioletta Klimczak
  • Zakup materiałów dla zespołu muzycznego „Muzyczne Jedynki” (stroje – chusty, sprzęt muzyczny, art. papiernicze, dzwonki chromatyczne..)

Składamy serdeczne podziękowanie Gminnej Komisji Profilaktyki          i Rozwiazywania Problemów Alkoholowych w Jeleśni za zaufanie             i wsparcie finansowe naszego projektu.

Wioletta Klimczak, Jolanta Graca