34-340 Jeleśnia, Rynek 11

Ratuj życie- warsztaty edukacyjne w naszej szkole.

Ratuj Życie !
Celem głównym projektu jest przeprowadzenie zajęć edukacyjnych w zakresie pierwszej pomocy przedmedycznej dla uczniów klas 1-8 szkoły podstawowej oraz uczniów klas gimnazjalnych.
Poprzez przeprowadzenie zajęć w zakresie pierwszej pomocy przedmedycznej dla uczniów szkół podstawowych chcemy nauczyć uczestników projektu właściwych zachowań, wyrobić właściwe nawyki postępowania w sytuacjach kryzysowych oraz nauczyć prostych technik ratowania ludzkiego zdrowia i życia.
Zajęcia edukacyjne będą trwały 2 godziny dydaktyczne (2 x 45 min.) realizowane w formie zajęć stacjonarnych i mogą odbywać się w grupach do 30 osób.
Z uczestnikami projektu pracujemy podczas zajęć w sposób aktywny i praktyczny z wykorzystaniem specjalistycznego sprzętu treningowego, prezentacji multimedialnych oraz krótkich filmów szkoleniowych.
Program zajęć: – Wzywanie służb ratunkowych. Zachowanie się w miejscu wypadku. Pierwsza Pomoc Przedmedyczna w przypadku niedrożności dróg oddechowych. Pierwsza Pomoc Przedmedyczna przy nieprawidłowym oddechu osoby poszkodowanej.
Sprzęt szkoleniowy do realizacji zajęć: – fantom osoby dorosłej do nauki RKO Laerdal Little Anne —10 szt. – fantom dziecka do nauki RKO Laerdal Little Junior — 10 szt. – fantom niemowlęcia do nauki RKO Laerdal Baby Anne — 10 szt. – kamizelki ACT FAST do nauki pierwszej pomocy przedmedycznej przy zadławieniu całkowitym osoby poszkodowanej w wieku 1-99 lat — 8 szt. fantom do nauki pierwszej pomocy przedmedycznej u zadławionego niemowlęcia — 15 szt.
Koordynator projektu: Aleksander Pietryka — tel. 604 814 332 fundacja-k2@tlen.pl